Založ si blog

Neúspešný, alebo úspešný Majdan na Slovensku?

Dostávame sa pomaly  ale iste do finále volebnej kampane.  Je to kampaň nových tvárí so starými cieľmi. Nebudeme sa zaoberať definíciou nové tváre, ale skúsme sa zamyslieť, kde sa v súčasnosti nachádza náš štát a jeho riadiace štruktúry.

Po vražde novinára a jeho snúbenice prebehol pokus uchopiť moc v štáte cez ulicu, ako sa to podarilo v mnohých  krajinách. Majdan však nenašiel dostatočnú oporu a tak pokus skončil neúspechom a po zmenách vo vláde, môže koalícia dokončiť volebné obdobie.

 Ale je tomu naozaj tak?

Čo sa vlastne odohralo po vražde novinára? Masmédia v jednom šíku s mimovládnymi organizáciami rozpútali neuveriteľný hon na čarodejnice. Predostreli národu jedinú správnu ideológiu a kto sa postavil proti ich názoru bol napadnutý zo všetkých smerov, vrátane  štátnych orgánov. Pod tlak sa dostali politici, zamestnanci štátnej správy, policajti, sudcovia, prokurátori a každý s iným názorom. Na základe toho, či už zo strachu, alebo s vypočítavosti,  sa veľa ľudí priklonilo na ich stranu a začalo s nimi spolupracovať a likvidovať nepohodlných. Takto získali svojich nových ľudí na rôznych postoch v štátnej správe, ale aj v politických stranách súčasnej koalície. A tak k už ovládanej a spolupracujúcej časti , ako je ministerstvo zahraničných vecí, RTVS, IT oblasť, získali priamy vplyv na riadenie súdov, prokuratúry, polície, ale aj vlády SR. A tu si teraz treba položiť zásadnú otázku.

Kto riadi tento štát?

Ja osobne som presvedčený,  že riadenie štátu už nie je doménou vlády a koaličných strán. Čo ma vedie k takémuto tvrdeniu?

Masmédia  spolu s mimovládnymi organizáciami, vytvorili pevné spojenectvo  tvorené spoločnou ideológiou, a tým sa premenili na najsilnejšiu politickú stranu na Slovensku.  Okrem určovania hodnôt,  ktoré sú správne, ktoré nie, ktoré sa kritizujú a ktoré sú nekritizovateľné, plnia si aj  povinnosti policajného vyšetrovateľa, prokuratúry, sudcu , ale  aj nadradeného orgánu štátnej správy a samosprávy v ich rozhodovacej činnosti. V tejto činnosti, majú plnú podporu rôznych vplyvných zahraničných organizácií a pracovníkov niektorých veľvyslanectiev,  ktoré niekedy pracujú vo vojenskom režime, nakoľko sú schopné reagovať na povel a jednotne vyjadrovať podporu spoločným myšlienkam a cieľom. Po odstúpení Róberta Fica,   sa výrazne zvýšil ich vplyv aj na rozhodovanie vlády a jednotlivých ministerstiev. Obyčajným ľudom sa zdá, že Smer a ostatné politické koaličné strany trpia schizofréniou, keď na jednej strane niečo  tvrdia a na druhej strane konajú úplne opačne a poskytujú milióny eur mimovládnym organizáciám, ktoré ich chcú zničiť. Je to ako si platiť vlastného kata. Je to dané tým, že niektoré ministerstvá, už neakceptujú vládu ako nadriadený kolektívny orgán a vytvárajú si svoj vlastný politický program. Najvypuklejším príkladom je ministerstvo zahraničných vecí, ktoré sa už neunúva ani oboznamovať vládu a parlament, so zmluvami, ktoré chystá a podpisuje za SR, pričom na jeho čele stojí už vyše roka minister v demisii. Vláda ani parlament s tým nevie nič urobiť, dôkazom toho je len kritika tohto stavu pánom Ficom. Dosiahlo sa tiež prerušenia vzťahu parlamentu, ako nadradenej inštitúcie vláde SR, čo dokazuje skutočnosť, že vláda už skoro rok ignoruje uznesenie parlamentu o vypovedaní Istanbulského dohovoru. Zároveň, aj politické strany stratili svoju ideologickú jednotu a ich rôzni predstavitelia hlásajú rôzne názory. Ako najvypuklejší príklad slúžia poslanci Európskeho parlamentu za stranu Smer. Spod riadenia štátu sa dostali niektoré policajné zložky, ako NAKA, zložky súdnictva, ako špecializovaní súd, niektoré časti prokuratúry, ako špeciálna prokuratúra,  a pod. Ja viem, že tieto zložky by mali byť samostatné, ale majú svoje nadriadené orgány, ktoré však už na nich nemajú žiadny dosah. Generálna prokuratúra, ako aj Najvyšší súd sú v rozklade a neplnia si základne riadiace povinnosti a nie  sú ani schopné vyvodiť kádrové  opatrenia voči porušovateľom zákona v týchto zložkách. Je mi známe, že tieto orgány , by mali byť odpolitizované, ale deje sa pravý opak. Zamorujú sa liberálnou ideológiou,  a čo je najhoršie, v mene nej aj rozhodujú a konajú.

Na základe týchto skutočností si dovolím tvrdiť, že Majdan na Slovensku po vražde novinára prebehol úspešne a moci v štáte sa zmocnila dobre organizovaná skupina ľudí liberálnej ideológie. Myslím, že sme svedkom úplne nového poňatia prevzatia moci a politológia bude musieť na tento fenomén nájsť priliehavý názov. Je to zároveň veľmi pohodlné riadenie štátu a procesov v ňom, smerovania zahraničnej politiky, riadenia ekonomiky, nakoľko je to riadenie bez zodpovednosti a všetky omyly a prešľapy tohto riadenia idú na vrub vládnucim politickým stranám a posilňujú opozičné strany. Preto si myslím, že nepodliehajú žiadnej nervozite s výsledkov volieb. Spoliehajú sa na skutočnosť, že ovládajú už dostatočne všetky zložky štátu a ich ľudia na správnych miestach sú neodvolateľní, pretože pri ich odvolaní  budú schopní spustiť  neskutočnú kampaň o smerovaní novej vlády a jej nedemokratických praktikách, a ak treba aj s podporou  zo zahraničia.

 

 

 

 

 

 

 

Matovičov výnimočný stav

01.04.2020

Myslím si, že osobné filozofovanie, čo sa stane keď schvália výnimočný stav je úplné zbytočné. Že nie je potrebné ho vzhľadom na súčasný stav vyhlasovať, vie väčšina ľudí a aj to, že do budúcna nič nevyrieši. Čo je však dôležité je to, čo výnimočný stav je a aké nepríjemnosti môže každému občanovi priniesť. Preto si je dobré naštudovať, čo [...]

Matovič už dosť, začnite konať

30.03.2020

Po takzvanom náročnom týždni v ktorom sa vláda venovala zdravotníckym opatreniam, k ich kvalite sa radšej ani nevyjadrím, nám predstavili ekonomické opatrenia na záchranu hospodárstva. Neviem koľko sa budú venovať tejto téme, ale potom asi príde téma fungovania štátnych úradov v podmienkach núdzového stavu a potom nejaké iné. Tento postup je priam trestuhodný [...]

Zákon ktorý naplnil Matovičove sny a ciele nášho veľkého brata

27.03.2020

Nechcem sa hrať na babu Vangu, ale po prijatí zákona o sledovaní ľudí dôjde asi k tomuto scenáru. Nový zákon má svoju logiku pre jeho tvorcov. Je podstatne širší ako by si to vyžadoval cieľ na ktorý je určený a zároveň údaje má spracovávať a vyhodnocovať Úrad verejného zdravotníctva, ktorý to nemôže zvládnuť, ani kapacitne , ani odborne. Nakoľko sa ale [...]

koronavírus, Brooklyn, New York

Newyorské nemocnice: Nie je to chaos, ale obrázky z pekla

06.04.2020 15:53

Štvrtina prijatých ľudí v nemocnici pre pacientov s koronavírusom, zomiera. Mŕtveho strieda na lôžku ďalší v ťažkom stave s dýchacou maskou na tvári.

Vírus / Lekár / Lekári / Doktor / Doktori / Zdravotník /

Vyhliadkovú vežu UFO ozdobí nápis: Zostať silné, Slovensko!

06.04.2020 15:42

Vyhliadková veža bude jednou z ďalších veží na svete, ktorá sa pridáva k podpore obetavých ľudí.

Virus Outbreak Russia Italy

Kto druhému jamu kope... Vyhráža sa Rusko talianskemu novinárovi?

06.04.2020 15:00

Mali to byť srdečné pozdravy z Ruska. Pomoc Kremľa pre koronavírusom devastované Taliansko sa však zmenila na diplomatickú roztržku.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Termín procesu s dvojicou psychiatrov pre koronavírus zrušili

06.04.2020 14:29

Lekári boli obžalovaní z usmrtenia z nedbanlivosti.

logika11

mam rad presne pojmy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 45750x
Priemerná čítanosť článkov: 6536x

Autor blogu

Kategórie